Майже всі металеві печі представляються , як печі для " фінської " і "російської " лазні , що не зовсім вірно. Від всіх інших лазень "російську " відрізняють дві особливості:

Процедура ширяння з віником притаманне тільки "російської " лазні ;

Легкий пар (не просто пар , а саме його мелкодісперсіонную стан).

Не всі вологі лазні є " росіянами". У "російської " лазні легкий пар виходить тільки при подачі води ( або водного розчину) на камені , температурою не менше 300-700 ° С. Тому , чим вище температура каменів , тим краще результат , тим менше дисперсія , тим легше пар.

На кожну піч вимірювальний прилад не поставиш , тому досвідчені парильники стан пари оцінюють по звуку , утворюються в процесі подачі води на камені . Легкий хлопок визначає , що камені досить нагріті, тобто вище 300 ° С. Шипіння говорить , що температура нижче 300 ° С і одержуваний пар важкий , крупнодісперсіонний . Так навіщо ж купувати дорогу піч , краще поставити чайник у парильню , ефект той же.

50-70 кг відкритих каменів в металевій дров'яної печі не можуть бути нагріті понад 300 ° С , так як це 1,5-2,5 м.кв. загальної площі що виливають жар , тобто парилка просто згорить. А в російській лазні температура парилки не повинна перевищувати 60-65 ° С.

Тому справжні російські парилки забезпечувалися в лазнях , де піч виготовлялася з цегли і перебувала поза парилки. Але у таких лазень багато проблем. По-перше , вона дуже дорога , по-друге , реально професіоналів , здатних побудувати таку піч трохи , а потреба в них висока . У результаті , кожна друга піч не відповідає необхідним параметрам . Піч не ефективна , споживає занадто багато палива , топиться не менше 6-7 годин , займає багато місця , має велику масу , що вимагає додаткових витрат з фундаментів .

Ламель Ферингер

Намагаючись вирішити проблему створення легкої пари , був розроблений модельний ряд печей « Золотий Перетин» . У цих печах збільшено обсяг каменів до 60-80 кг і вони закриті кришкою , в основі димоходу печі розташований відбійник , призначений для розподілу подовать води на розжарені камені . Все це дозволяє отримувати якісний пар з каменів прогрітих від 300 до 400 ° С. Крім того , розроблена піч спеціального призначення , в якій енергія горіння дров направляється головним чином на нагрів каменів - це печі серії Парова і Ламаль. Головною відмінною особливістю є закрита ємність для каменів , що знаходиться між топкою і зовнішнім корпусом. У неї поміщається до 120 кг каменів , які завантажуються зверху через люк. Печі для лазні серії Парова , Профі , Ламель нагрівають камені до температури 600 ° С , володіють всіма достоїнствами цегляних печей і лішіни їх недоліків. Ці печі комплектуються спеціальним фітоконтейнером , паровий гарматою. Фітоконтейнер призначений для додання цілющих властивостей і аромату пару , що утворюється після дозованої подачі води на розігріті камені банної печі. Він забезпечує безпеку процесу утворення пари.