Більшість людей, абсолютна більшість людей ї, люблять саме парну лазню. Тобто якщо ми будемо питати кожного, то напевно 99% з них скажуть: «Так, яПечи для бани люблю паритися з віником». Так ось, за допомогою звичайної «металлічкі», звичайної «суховоздушкі», як її називають, яка гріє тільки повітря, отримати хороший пар практично неможливо, тому що за 40-50 хвилин камені лише трохи нагріються, а розігрівати їх треба години дві, щоб потім можна було нормально паритися.

За цей час може розігрітися тільки невелика кількість каменю, тому може вистачити від сили тільки на один захід, і то не на весь. Тому сьогоднішні тенденції такі, що ті виробники, хто прагне зробити піч, наближену допечі для російської лазні, роблять хороші ємності для каменю, на які будуть піддавати, і на цей камінь направляється більша частина тепла печі. Також одягають печі в камінь, щоб не було жорсткого випромінювання і головне, щоб не було конвекції. Тому-що якраз для російської лазні конвекційні потоки зайві, тут важливіше випромінює тепло, яке прогріває все в парній і робить її оздоровлюючий.

Баня повинна нагріватися за рахунок каменю, який буде випромінювати тепло, і прогрівати і повітря, і стіни в парильні. Для хорошого ширяння необхідно не менше, ніж 100 г води на один кубометр парилки. Якщо парна приблизно 20 м3, то за перший період ширяння повинно бути перетворено в пар не менше 2 л води для того, щоб вологість стала достатньою. Оскільки навіть за час одного ширяння вода піддається на розжарені камені не один раз, і заходів, в середньому, роблять парильники від 3-х до 5-ти разів, то піч повинна виробляти стільки тепла, щоб забезпечити випаровування приблизно 20-30 л води за період 3-4 години. Тобто це має бути досить потужна піч з великою кількістю каменів, які дуже добре нагріваються.

Найважливіше тут - визначитися з тим, що ми хочемо досягти в лазні, яких температурно-вологісних характеристик, для того, щоб отримати максимум задоволення і головне, здоров'я? Ми не будемо розглядати екстремальне використання парилки і банної печі, тому що все, що стосується банного спорту, випробувань організму на високих температурах, хто, скільки витримає і при якій температурі, нас не стосується. Якщо хтось любить температуру під 90-120 градусів, та ще й з поддача води на камені - це його особиста справа. Ми пропагуємо релаксацію та оздоровлення, а така культура ширяння передбачає і відповідні печі для лазні.

У своїй роботі, ми, в першу чергу, переконуємо людей, що не треба прагнути до екстриму, його в житті і так вистачає. Треба прагнути до того, щоб отримувати задоволення, відчувати комфорт, насолода і в підсумку користь для здоров'я. З цим згодні всі, навіть екстремали, вони просто будуть говорити свої «але»: «Так, я з вами згоден, але я це все відчуваю і при 120 градусах, підстрибую, танцюю і мені потім тиждень добре». Тут, швидше за все, сильний організм поки справляється з дикими навантаженнями. Ми ж пропагуємо здоровий спосіб життя, правильне поводження з лазнею, з банної піччю, щоб отримувати максимум користі для здоров'я і задоволення.

Так от, якщо не брати до уваги екстрим, то існує кілька видів течій: турецька лазня, російська лазня і сауна. На сьогоднішній день можу сказати, що сауна, як поняття, яке існувало дуже довго, де сухе повітря без будь-якого віника, температура близько 100-110 градусів, все це вже відходить у минуле, тому що, "фініки" самі наїлися саун своїх вище даху. Одна з найбільш малокурящіх країн, має величезну кількість легеневих захворювань, рак шкіри і так далі. Зараз, якщо ви подивіться будь-яку інструкцію з якої-небудь фінської печі, ви вже не побачите того, що було ще кілька років тому. А раніше було суцільно і поряд: «Наші печі найкрутіші, за 30-40 хвилин ви нагрієте свою лазню до 100 градусів. Якщо вона не нагрілася за годину до 100 градусів, значить у вас якісь проблеми. Наша піч забезпечить обов'язково цю температуру ». Тобто йшла відверта пропаганда екстриму.

Прямо пишуть, що оптимально використовувати і нагрівати баню до температури 60-80. Тобто вони вже обмежують себе 80 градусами.

Тому і наше завдання теж - пояснювати людям, що спорт в області виживання, ми не пропагуємо. Для масового поширення це в жодному разі не повинно бути. Поширюватися повинна, фізична культура. Тобто правильне користування банними процедурами, отримання від них здоров'я, посилення імунної системи, фізичної сили, поліпшення роботи серця, судин, легенів, шкірних покривів.